Druhé kolo Svetového pohára vo Vysokej Peci, Česká republika

26.06.2022 14:43

Druhé kolo Svetového pohára inline alpine hostila Vysoká Pec v západných Čechách. Obávaná trať s charakteristickou zákrutou preverila pretekárov ako v slalome, tak aj v obrovskom slalome. Pretekový víkend začal v sobotu prvým kolom Českolovenského pohára disciplínou obrovský slalom. Zo slovenských pretekárov si najlepšie počínal Ján Delinčák, ktorý v kategórii do 14 rokov obsadil výborné 2. miesto. V rovnakej kategórii skončil na 4. mieste Filip Schvarc. V kategórii masters muži obsadil 4. priečku Dušan Ambros. Medzi ženami sa na 6. priečke umiestnila Lenka Keselá, 17. skončila Barbora Liptáková, 23. Terézia Ančicová a 24. Ema Nogová. V kategórii mužov obsadil 9. miesto Šimon Lipták, 18. Matúš Noga a 19. Martin Schvarc. 

V nedeľu boli na programe preteky Svetového pohára v slalome s vloženými pretekmi Československého pohára. Vo Svetovom pohári sa na vynikajúcej 4. priečke umiestnila Lenka Keselá. Medzi klasifikovanými ženami sa umiestnila aj Barbora Liptáková (18.), Terézia Ančicová (22.) a Ema Nogová (24.). V kategórii mužov mal po prvom kole výborne našliapnuté Šimon Lipták, ktorý však bohužiaľ nedokončil druhé kolo. Rovnako v druhom kole spadol aj Tomáš Srnánek, ktorý si nešťastne zlomil členok. Tomášovi želáme skoré uzdravenie! Medzi klasifikovanými mužmi sa nakoniec umiestnil Dušan Ambros na 20. mieste, Ján Delinčák na 22. mieste, Marek Noga na 27. mieste, Matúš Noga na 28. mieste a Filip Schvarc na 30. mieste.

Našim pretekárom sa darilo aj vo vložených pretekoch Československého pohára. V kategórii do 14 rokov obsadili slovenskí reprezentanti až dve pódiové umiestnenia, keď striebro zo soboty potvrdil Ján Delinčák a na 3. mieste ho doplnil Filip Schvarc. V kategórii žien zvíťazila Lenka Keselá, 5. skončila Barbora Liptáková, 6. Terézia Ančicová a 7. Ema Nogová. V kategórii mužov skončil na druhom mieste Matúš Noga a na 4. Martin Schvarc. V kategórii masters vyjazdil ďalšie striebro Dušan Ambros a pod pódiom na 4. mieste skončil Marek Noga.

Výsledky sobotného Československého pohára tu

Výsledky Svetového pohára tu

Fotogaléria tu

Späť