2. kolo Svetového pohára a 2. kolo Českého pohára v Turnove, Česká republika

08.06.2014 14:17

V nedeľu, 8. júna, pokračovali v Turnove preteky Svetovým pohárom aj českým CILA cup-om. V Svetovom pohári zaznamenala najlepší výsledok spomedzi slovenských jazdcov Lenka Keselá (Kesely team), ktorá sa umiestnila na 20. mieste a bola klasifikovaná ako prvá pretekárka zpomedzi jazdkýň inej národnosti ako nemeckej. Zapísala si tak 11 bodov do poradia Svetového pohára. Ďalšie slovenské pretekárky však už na body nesiahli, pretože sa umiestnili mimo elitnej tridsiatky. Kristína Michalková skončila na 33. priečke, Natália Miklušková dojazdila na 36., Barbora Tichá na 38. (všetky tri LK BABA Pezinok) a Barbora Liptáková skončila 39. (Kesely team). V kategórii mužov si ziskom 21. miesta pripísal 10 bodov do hodnotenia Svetového pohára Dušan Ambros (Ambros Ski Club) a 6 bodov získal aj Marián Miklušek (LK BABA Pezinok), ktorý sa umiestnil na 25. priečke. Na nepopulárnom 31. mieste skončil Andrej Tichý (LK BABA Pezinok).

Vo vloženom preteku CILA cup-u sa na 3. mieste v kategórii predžiačok umiestnila Ema Nogová (LK BABA Pezinok). V kategórii predžiakov skončil na 4. mieste Matej Reisenbuchler a na 7. Matúš Noga (obaja LK BABA Pezinok). Kategóriu mladších žiačok vyhrala Kristína Michalková, druhé miesto obsadila Natália Miklušková a tretia skončila Barbora Tichá. V kategórii mladších žiakov zvíťazil Marián Miklušek a v kategórii starších žiačok rovnako vyhrala Lenka Keselá. Barbora Liptáková sa v kategórii junioriek a žien umiestnila na 4. mieste. V kategórii juniorov a mužov skončil na 7. mieste Dušan Ambros a na 10. mieste Andrej Tichý.