Finále Českého pohára v Kralupoch nad Vltavou, Česká republika

22.09.2013 19:21

V nedeľu, 22.septembra 2013, sa v českých Kralupoch uskutočnilo finále českého CILA cupu. Pretekalo sa v obrovskom slalome a Slovensko malo početné zastúpenie. V kategórii prípravka chlapci obsadil 6. miesto Daniel Palič (Ambros Ski Club). V kategórii predžiačky vyhrala Kristína Michalková (LK BABA Pezinok), druhé miesto obsadila Nikola Fričová (KESELY team), tretia priečka patrila Natálii Mikluškovej, 4. skončila Barbora Tichá (obe LK BABA Pezinok) a na 5. mieste dojazdila Zuzana Keselá (KESELY team). V kategórii predžiaci obsadil tretie miesto Michal Palič (Ambros Ski Club). Druhé miesto v kategórii mladší žiaci si pripísal Marián Miklušek (LK BABA Pezinok) a rovnakú priečku obsadila v kategórii staršie žiačky aj Lenka Keselá (KESELY team). V kategórii muži obsadil 4. priečku Dušan Ambros (Ambros Ski Club) a 8. miesto si vyjazdil Andrej Tichý (LK BABA Pezinok). Udeľovali sa aj ceny za najlepší súčet všetkých šiestich časov z celého súťažného víkendu. Pohár mobility (najlepšie dievča a najlepší chlapec v ročníkoch 2001 a mladší) získala v dievčenskej kategórii Nikola Fričová a HECKL cup (najlepšie dievča a chlapec v ročníkoch 1997 a mladší) získala Lenka Keselá. V celkovom poradí českého pohára v kategórii predžiačky vyhrala Kristína Michalková, 2. skončila Nikola Fričová, 3. miesto obsadila Natália Miklušková, 4. priečka patrila Barbore Tichej a 5. skončila Zuzana Keselá. V kategórii mladší žiaci vyhral Marián Miklušek. Víťazkou v kategórii staršie žiačky sa stala Lenka Keselá. V kategórii muži obsadil 7. miesto Andrej Tichý a 9. miesto Dušan Ambros.