Štvrté kolo Svetového pohára v Ikskile, Lotyšsko

30.07.2023 21:55

Posledný júlový víkend patril pretekom 4. kola Svetového pohára, ktoré sa uskutočnili v Ikskile v Lotyšsku. "Predmestie Rigy" hostilo preteky Svetového pohára druhý rok v rade a organizátori opäť zabezpečili špičkové podujatie na najvyššej úrovni. Kvalitný živý prenos bol doplnený profesionálnym komentárom a na trati nechýbali ani medzičasy. Okrem toho prebiehali interview s pretekármi, tombola či rôzne sprievodné súťaže. Do karát však zúčastneným nehralo počasie, keďže oba pretekové dni poznačil dážď. Kým v sobotných World Ranking pretekoch sa na mokrej podložke pretekalo v prvom kole, v nedeľnom Svetovom pohári to bolo kolo druhé, ktoré kvôli dažďu muselo niekoľko pretekárov aj opakovať. Aj napriek tomu však preteky prebehli bez zásadných problémov či zranení. V sobotných pretekoch si naši jazdci vyskúšali trať, pričom za zmienku stojí najmä výborný výsledok Mareka Nogu v kategórii masters, ktorému sa podarilo zvíťaziť.

Vďaka premenlivému počasiu sa v nedeľu miešalo aj poradím. V druhom kole sa všetkým našim pretekárom podarilo vylepšiť svoje výsledky z prvého kola a nakoniec sa až 7 Slovákov dostalo na bodovanú priečku, z čoho dokonca piati figurovali v najlepšej dvadsiatke. Jediné TOP10 umiestnenie zaznamenala Lenka Keselá, ktorá skončila na 7. mieste. Na 15. mieste sa umiestnil Artur Janáček, ďalej na 18. Ján Delinčák, 19. Martin Schvarc a 20. Tomáš Srnánek. Bodovanú priečku obsadila aj Ema Nogová (28.) a Marek Noga (29.). Filip Schvarc do druhého kola nepostúpil.